aktualizováno: 17.12.2017 19:09:54 

ho-vlaky

Výroba nákladů

Výroba nákladů


Výroba nákladů do nákladních vozů
Při patině (viz sekce "patina") jsem do nákladních vozů vyrobil i náklady.
Do otevřených vysokostěnných vozů náklad "klád". Základem je destička ze STYRODURU (nebo (POLYSTYRÉN) na kterou jsou nalepeny větvičky nařezané na vhodnou délku. Destičku nabarvit, aby neprosvítala bapůvodní barva podkladu. Do vozu jsem vložil mikrténový sáček, aby nedošlo k trvalému přilepení a nemožnosti vyndání nákladu (viz dále u uhlí), naskládal "klády" a zakapal lepidlem. Po zaschnutí přes noc jsem vyndal a dosušil bez sáčku (zespodu ještě bylo nezaschnuté lepidlo).
  

Do nízkostěnných (klanicových) vozů náklad "kmenů". Do vozu (opět vyloženého mikroténem) jsem postupně skládal větvičky nařezané na vhodné délky (veško se jich docela hodně) a lepil k sobě. Po proschnutí jsem vše převázal tenkým drátkem.
  

Náklad uhlí. Základem je opět destička ze STYRODURU, ze které jsem udělal podklad pro hromady uhlí. Pro jistotu nabarveno černou barvou, pokud by to někde prosvítalo. Po vložení do vozu (opět za pomocí kousku mikrotenu) jsem nasypal uhlí (filtrační materiál pro akvária FLUVAL) a zakapal lepidlem. Druhý den jsem opět nechal doschnout samostatně a pak vložil do vozu.
     

TOPlist